Redirecționaţi 3,5% din impozitul pe venit către Parohia noastră

Până pe 27 MAI 2024 puteţi decide ca 3,5% din impozitul pe venit plătit de dvs. în anul 2023 să ajungă de la Stat la noi. Puteţi face aceasta prin Formularul 230 sau prin Declarația Unică (Formularul 212), optând pentru redirecționarea pe 1 an sau 2 ani.

REDIRECȚIONAŢI PRIN FORMULARUL 230?
(aveţi venituri din salariu, pensie sau activități independente impozitate pe bază de normă de venit)

Descărcaţi formularul precompletat cu datele noastre de pe site-ul parohiei http://inaltareadomnuluipascani.mmb.ro sau solicitaţi formularul la biserică.

Completaţi cu datele dvs. personale (nume, prenume, CNP) și semnaţi formularul. Nu este nevoie să completaţi nicio altă rubrică!

Până pe 27 mai 2024, ne trimiteți formularul (la biserică) sau prin e-mail la inaltareadomnului.pascani@gmail.com, iar noi îl vom transmite către ANAF cu opțiunea dvs.

Mai puteţi folosi una din următoarele modalități:

● share pe WhatsApp: 0745776456

● trimiteți prin poștă sau curier la: Parohia Înălţarea Domnului  Paşcani, str. Crinilor 45, mun. Paşcani, jud. Iaşi, CP 705200, tel: 0745776456

● depuneţi formularul la Administrația Financiară a localității dvs. de domiciliu, fie la ghișeu, fie prin poștă – adresa aici >

● depuneţi formularul online la ANAF prin SPV (Spațiul Privat Virtual), dacă sunteţi înregistrat ca utilizator sau în portalul e-guvernare.ro dacă aveţi certificat digital calificat.

REDIRECȚIONAŢI PRIN DECLARAȚIA UNICĂ (FORMULARUL 212)?
(obligatorie dacă ai venituri din activități independente și drepturi de proprietate intelectuală pentru care venitul net se determină în sistem real sau câștiguri din investiții ori din străinătate)

Puteţi depune declarația fizic la ANAF sau online prin SPV.
Datele noastre pe care trebuie să le completaţi în Declarația Unică sunt:

Parohia „Înălţarea Domnului” Paşcani
cod de indentificare fiscală: 16504691
cont: RO24 RNCB 0176 0105 8736 0001

Vă mulțumim pentru ajutor!

Atașamente:
PDF icon pid_230_2023.pdf